Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Lądek

ik

Wójt Gminy Lądek zakończył największą inwestycję na terenie Gminy Lądek „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Lądek”. Przedmiotem projektu była kompleksowa, głęboka termomodernizacja energetyczna 4 budynków użyteczności publicznej (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lądku; Szkoła Podstawowa w Ciążeniu; Szkoła Podstawowa w Ratyniu; Przedszkole w Dolanach). Przedmiotem projektu dla wszystkich termodernizowanych budynków było:

Budowa (przebudowa) drogi w Lądzie Kolonii

ikona

Gmina Lądek w dniu 3 kwietnia 2017r. podpisała umowę nr 132/2017 z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu na dofinansowanie budowy (przebudowy) drogi w Lądzie Kolonii na kwotę 116 250,00 zł na budowę (przebudowę) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szerokości 4m. Gmina Lądek ogłosiła przetarg, a wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Słupca Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Słomczyce.
W dniu 05.10.2017r. roboty zostały odebrane w obecności Wójta Gminy Lądek Artura Miętkiewicza, któremu udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel i przebudować 1004m, czyli I etap drogi w Lądzie Kolonii. Łączna kwota zadania po przetargu wyniosła 154 383,79 zł. Dofinansowanie ze środków Województwa Wielkopolskiego.

Odbiór zadania na działce nr 178 obręb Dziedzice

ik

We wrześniu nastąpił odbiór przez Wójta Gminy Lądek Artura Miętkiewicza zadania pod nazwą: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej – Plac Zabaw w Dziedzicach na działce nr 178 obręb Dziedzice, gmina Lądek, powiat słupecki – Zakup i montaż urządzeń zabawowych na plac zabaw we wsi Dziedzic. Zakupione zostały podwójna huśtawka, bujak motorek, zjeżdżalnia, huśtawka ważka, karuzela, regulamin.

„Aktywni i niezależni – zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim”

ik

W dniu 26 września w Sali GOK Lądek odbyło się spotkanie „Aktywni i niezależni – zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim” organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, podczas którego prezentowany był model usługi społecznej dla osób z niepełnosprawnościami.

NARODOWE CZYTANIE W GM. LĄDEK

ik

Uczestnicy ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” (z honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP) w Gminie Lądek w tym roku – dzięki gościnności gospodarza pana Andrzeja Bendzińskiego – spotkali się w murach ciążeńskiego Pałacu Biskupiego. Miejsce dodało wydarzeniu niepowtarzalnego klimatu i rangi. Autorem dramatu, którego fragmenty rozbrzmiały w całej Polsce, jest Stanisław Wyspiański – genialny artysta: dramaturg, poeta, malarz, rysownik. Urodził się w roku 1869, zmarł w wieku 37 lat. Tworzył w epoce Młodej Polski, której tło polityczne w kraju stanowiły zabory.