Wróć na początek strony Alt+0
rynek lądek

Strona Startowa

2021-08-17 11:18

Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz informuje, iż za zgodą Ministra Cyfryzacji, Urząd Gminy Lądek uruchamia punkt potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP.

Punkt znajduje się w budynku Urzędu Gminy w Lądku i jest otwarty w godzinach pracy Urzędu. Aby potwierdzić profil zaufany wystarczy wcześniej założyć konto na platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl) i złożyć wniosek o profil zaufany, następnie należy udać się do jednego z punktów potwierdzających np. Urzędu Gminy Lądek i potwierdzić założenie profilu.

Treść główna
2024-03-17 19:40

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lądek

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lądek za nami. Odbył się w sobotę w hali sportowej w Kowalewie Opactwie. Wszystkich zawodników oraz kibiców przywitał Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz.

Rozgrywki zostały podzielone na dwie kategorie tj. w kategorii szkół podstawowych i open.

2024-03-16 22:14

Młodzież Zapobiega Pożarom

W Szkole Podstawowej w Lądku  przeprowadzono Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” edycja 2024’.

Uczestnicy musieli się wykazać dużą znajomością przepisów przeciwpożarowych, wiedzą na temat techniki pożarniczej, historii i tradycji ruchu strażackiego.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc,  przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (Szkoły podstawowe, klasy 1-4)

1. Anna Grzelak - 24 pkt. - Szkoła Podstawowa w Ratyniu
  2. Wojciech Pawela - 20 pkt. - Szkoła Podstawowa w Lądku
  3. Michał Szymaniak -  9 pkt. - Szkoła Podstawowa w Ratyniu
  4. Olaf Berger -  8 pkt. - Szkoła Podstawowa w Lądku

II grupa wiekowa (Szkoły Podstawowe klasy 5-8)

1. Adam Krzyżanowski  - 26 pkt. - Szkoła Podstawowa w Ratyniu
  2. Julia Chruściela - 23 pkt  - Szkoła Podstawowa w Ciążeniu
  3. Maja Niewiadomska - 22 pkt. - Szkoła Podstawowa w Lądku
  4. Lidia Pawela  - 20 pkt.  - Szkoła Podstawowa w Lądku
  5. Borys Nowaczyk - 19 pkt  - Szkoła Podstawowa w Ratyniu

Uczestnicy turnieju, którzy wykazali się największą wiedzą w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej otrzymali nagrody rzeczowe i upominki Gminy Lądek,  ufundowane przez Wójta Gminy Lądek - Artura Miętkiewicza oraz maskotki strażackie i skarbonki ufundowane przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Lądku - Jerzego Orchowskiego. Nagrody, dyplomy oraz upominki wręczał również Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lądku dh Stanisław Młodożeniec.

Zwycięzcy Finału Gminnego, Anna Grzelak oraz Adam Krzyżanowski zakwalifikowali się do Finału Powiatowego, który odbędzie się 20 marca 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

Gratulujemy !

2024-03-15 10:01

INFORMACJA o zgromadzeniu publicznym

INFORMACJA O MIEJSCU I TERMINIE ORGANIZOWANEGO ZGROMADZENIA

Na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach  (Dz. U. z 2022 r. poz. 1389 z późn. zm.) Wójt Gminy Lądek informuje o miejscu i terminie organizowanego zgromadzenia:

W dniu 12.03.2024r. wpłynęło do Wójta Gminy Lądek zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia.

Protest rolniczy początek zgromadzenia od godziny 7.00 dnia 20.03.2024 r., przewidziany czas trwania 12 godzin.

Trasa przejścia: droga Wojewódzka nr 467 na odcinku Dolany-Sługocin, miejsce zgromadzenia miejscowość Sługocin (skrzyżowanie drogi DW467 z drogą 3085P).

Liczba uczestników około 60 osób.

2024-03-14 22:27

Gratulacje dla nominowanych!

Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz zaprosił i pogratulował Państwu Krystynie i Zygmuntowi Niewiadomskim z Lądku nominacji do XXIII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2023.

2024-03-11 14:40

Obchody Dnia Sołtysa

Kolejny już raz, Wójt Gminy zaprosił Sołtysów z terenu Gminy Lądek na wspólne obchody uroczystości Dnia Sołtysa.

Był tort, życzenia i drobne upominki.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Niech każdy dzień przynosi wiele dobra i jak najwięcej powodów do uśmiechu i satysfakcji, a zaufanie, którym obdarzyli Was mieszkańcy motywuje do dalszych działań.

Dziękujemy za Waszą pracę społeczną i zaangażowanie!

2024-03-10 20:21

Wieczorek Starych Melodii

Wieczorek pełen muzyki i emocji !

Na scenie wystąpił zespół muzyczny Herek Sound.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz.

2024-03-08 07:37

Wszystkiego co najpiękniejsze drogie Panie!

2024-03-01 09:16

Narodowy Dzień Pamięci ˝Żołnierzy Wyklętych˝

„W hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu” – głosi preambuła do ustawy na mocy której dzień 1 marca jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.