„Młodzież Zapobiega Pożarom”

ikpozary

W dniu 02 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lądku przeprowadzono Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Uczestnicy musieli się wykazać dużą znajomością przepisów przeciwpożarowych, wiedzą na temat techniki pożarniczej, historii i tradycji ruchu strażackiego. Jury eliminacji bardzo wysoko oceniło poziom reprezentowany przez uczestników turnieju. Uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc, ilość punktów,  przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (Szkoły podstawowe, klasy 1-6)
1.   Dawid Orchowski – 22 pkt. – Szkoła Podstawowa w Lądku
2. Zuzanna Orchowska – 19+1 pkt. – Szkoła Podstawowa w Lądku
3. Marcin Pęczkowski – 19 pkt. – Szkoła Podstawowa w Lądku
Pozostałe miejsca zajęli: Kinga Sieczka, Robert Ciesielski, Oskar Beinek, Szymon Rewers, Anna Tomaszewska, Julia Rejdukowska, Klaudia Nowaczyk.

II grupa wiekowa (Gimnazjum klasy 2-3 oraz Szkoły Podstawowe klasa 7)
1.   Kacper Stróżyk   – 25 pkt. – MDP OSP Ciążeń
2. Jakub Stróżyk – 21 pkt. – MDP OSP Ciążeń
3.  Andżelika Wyderkiewicz – 19 pkt. – MDP OSP Ratyń
Pozostałe miejsca zajęli: Kalina Lewandowska, Jakub Stogiński, Joachim Stefanowicz.

Uczestnicy turnieju, którzy wykazali się największą wiedzą w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej otrzymali nagrody książkowe i upominki Gminy Lądek, ufundowane przez Wójta Gminy Lądek – Artura Miętkiewicza oraz maskotki strażackie ufundowane przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Lądku – Jerzego Orchowskiego.
Zwycięzcy Finału Gminnego w każdej grupie wiekowej tj. Dawid Orchowski oraz Kacper Stróżyk zakwalifikowali się do Finału Powiatowego, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.
Nagrody książkowe, dyplomy oraz upominki wręczali Wójt Gminy Lądek – Artur Miętkiewicz, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lądku – Szczepan Babacz oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Lądku – Jerzy Orchowski.
Opiekunami dzieci i młodzieży byli; Olga Warczygłowa, Karolina Rewers oraz Krzysztof Lewandowski,

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST