Gminne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja w 2018 na terenie gminy Lądek

ik

Gminne obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja w 2018 na terenie gminy Lądek obchodzone były już od godz; 10.00 Wójt Artur Miętkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Błaszczakiem , złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci na terenie gminy Lądek.

Od godz: 11.45 zbiorka pocztów sztandarowych, gości zaproszonych, druhów strażaków
O godz: 12.00 rozpoczęła się msza św. ”W Intencji Ojczyzny i strażaków ”celebrowana przez ks. kanonika Dariusza Kolskiego. Podczas mszy wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Lądku z montażem słowno-muzycznym przygotowywani pod czujnym okiem wychowawczyń Pań Renaty Sobieraj i Moniki Frankowskiej. Oprawę muzyczna w czasie mszy zapewniła Orkiestra dęta OSP w Sługocinie. Na zakończenie Mszy św. wystąpił Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz gdzie przedstawił krótka historię tego święta oraz złożył życzenia wszystkim obecnym strażakom.
Po mszy św. wszystkich uczestników uroczystości poprowadził Komendant Gminny Jerzy Orchowski pod Pomnik Pamięci Poległych na rynku w Lądku, gdzie został zagrany hymn Polski przez Orkiestrę dętą OSP Sługocin pod batuta Kapelmistrza Eugeniusza Warzycha. Zostały złożone kwiaty przez delegacje. Na zakończenie uroczystości Wójt zaprosił wszystkich uczestników na grochówkę przygotowaną przez panią Barbarę Cierzniak

Wójt dziękuje wszystkim uczestnikom uroczystości

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST