Posadowienie altany oraz montaż lampy solarnej przy budynku świetlicy wiejskiej przy budynku świetlicy wiejskiej

Termin i miejsce odbioru: 15.05.2018r. , Dziedzice
W dniu 24.05.2018r. pod nowo posadowioną wiatą odbyło się spotkanie dotyczące zwiększenia świadomości mieszkańców Gminy Lądek na temat zrównoważonego rozwoju (dobre praktyki dotyczące ochrony środowiska i klimatu), w którym udział brał Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz jako partner realizowanego projektu.
Stowarzyszenie przy pomocy Gminy Lądek pozyskało środki w ramach projektu grantowego
Ogłoszonego przez LGD Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” z siedzibą w Słupcy
w ramach poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Ilość partnerów w projekcie: 4, zakres działań partnerów:
1. Urząd Gminy w Lądku:
– pomoc w wypełnianiu dokumentacji aplikacyjnej, pomoc merytoryczna w realizacji zadania oraz w rozliczeniu i złożeniu niezbędnych sprawozdań.
2. Pracownia Projektowa Karolina Rutkowska:
– pomoc przy wskazaniu miejsca oraz wrysowaniu na mapę altany oraz lampy solarnej
3. Elektryka Tomasz Kurleto:
– pomoc przy doprowadzeniu elektryki do posadowionej wiaty
4. IZBRUK Maciej Rybicki:
– utwardzenie terenu pod posadowienie altany.
Projekt miał na celu Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych