Rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego

ikona

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości w Gminie Lądek (Ciążeń – biblioteka publiczna i świetlica wiejska)
28 maja miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego o tematyce patriotycznej zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gm. Lądek – Filia w Ciążeniu oraz miejscową Świetlicę Wiejską dla dzieci z terenu całej gminy. Honorowy Patronat nad całym przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Lądek Pan Artur Miętkiewicz. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie pracy plastycznej do wierszy patriotycznych.
Grupa pierwsza – pięciolatki i sześciolatki oraz pierwszoklasiści z jednostek oświatowych z terenu gminy – zajęły się lekturą i tworzeniem ilustracji do wiersza „Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego.

Najpiękniejsze prace – zdaniem Komisji Konkursowej – wykonali:
– PRZEDSZKOLE w DOLANACH: Kalina Socha,
– SP RATYŃ: Krzysztof Grzeszczak, Nikodem Grzelak,
– SP LĄDEK: Alicja Walkowiak,
– SP CIĄŻEŃ: Marcel Hinz, Filip Grzelczak, Laura Kieliszkowska, Julia Przybyła, Natalia Chruściela, Arleta Kempińska, Antoni Zamiatała, Jan Kryszak, Marcel Wojtczak, Pola Nowak, Marianna Hatkowska.
Druga grupa wiekowa biorąca udział w konkursie to uczniowie klas II-IV ze szkół podstawowych z terenu gminy Lądek, której zadaniem było zilustrowanie przepięknego wiersza pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” (słowa do piosenki autorstwa Ewy Zawadzkiej). W tej kategorii wiekowej Komisja przyznała nagrody:
– Lidii Paweli, Matyldzie Zamiatale, Michalinie Kolańskiej, Antoninie Michalak, Julii Kujawie (SP LĄDEK),
– Oliwii Grajek i Oskarowi Zatajowi (SP CIĄŻEŃ).
Grupa III (uczniowie klas V-VII) zajęła się analizą wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”. Najlepiej z tym niełatwym zadaniem poradzili sobie:
– Kacper Remienica i Cezary Łukasiewicz (SP LĄDEK),
– Paulina Król, Marcelina Nowicka, Natalia Widelska, Julia Kowalska (ZS-P CIĄŻEŃ),
– Anna Tomaszewska (SP RATYŃ).
Specjalne nagrody przyznał i wręczył Włodarz Gminy Lądek – Pan Artur Miętkiewicz. Panu Wójtowi najbardziej spodobały się prace, które wykonali:
– Natalia Góranowska (SP Ratyń),
– Julia Wojtaś (SP Ratyń),
– Wiktoria Stefańska (SP Lądek).
Nagrodzonym dzieciom serdecznie gratulujemy – dzięki konkursowym pracom biblioteka i świetlica mogą czuć się godnie przygotowanymi do obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dziękujemy także Komisji Konkursowej w składzie:
– przewodniczący: Artur Miętkiewicz,
– członkowie: Barbara Siwek, Stefan Zieliński, Jerzy Orchowski, Waldemar Błaszczak, Jerzy Czechowski, Iwona Szubińska, Genowefa Witkowska
za poświęcony czas i ufundowanie wspaniałych nagród.
– Marta Portala – (starszy bibliotekarz Biblioteki Publicznej Gm. Lądek. Filia w Ciążeniu),
– Milena Knopkiewicz – (instruktor ds. kultury GOK w Lądku. Świetlica w Ciążeniu).