Gmina Lądek otrzymała dotację w wysokości 158 tys. 575 zł.

ikona

W dniu 9 sierpnia br. została podpisana umowa na budowę ul. Wąskiej w miejscowości Ciążeń. Gmina Lądek otrzymała dotację w wysokości 158 tys. 575 zł. Umowa została podpisana w auli
I Liceum Ogólnokształcącego w Turku przez wicewojewodę wielkopolski Panią Marlenę Maląg i jest realizowana w ramach rządowego programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów, poprzez wspieranie lokalnej infrastruktury drogowej.
W ramach wspomnianego programu dla województwa wielkopolskiego przyznano nieco ponad 40 milionów złotych, które to zostaną przeznaczone na 44 inwestycje drogowe w samorządach gminnych i powiatowych.
Na uroczystym podpisaniu umów pojawili się parlamentarzyści PiS reprezentujący subregion koniński oraz włodarze gmin beneficjentów programu. Gospodarzem były władze starostwa tureckiego.
Poza Naszą Gminą dofinansowanie otrzymała Gmina Powidz, Gmina Wilczyn, Gmina Skulsk, Gmina Golina, Gmina Dobra oraz Powiat Turecki.
Wszystkie inwestycje otrzymały dofinansowanie w wysokości 60 proc. ich wartości kosztorysowej.