Gmina Lądek zakończyła realizację projektu pn.„Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną”

Pragniemy poinformować, iż Gmina Lądek zakończyła realizację projektu pn.„Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną”

Projekt realizowany był w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wniosek uzyskał dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Osi priorytetowej 2 „Społeczeństwo informacyjne”, Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałania 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”

Lider Projektu: Gmina Tarnowo Podgórne

Partnerzy w projekcie: Miasto i Gmina Buk, Gmina Dąbie, Miasto Gniezno, Gmina Grodzisk Wielkopolski, Gmina Miejska Kościan, Gmina Krobia, Gmina Lądek, Gmina Nowy Tomyśl, Powiat Nowotomyski, Gmina Orchowo, Powiat Śremski, Gmina Rokietnica, Gmina Skulsk, Gmina Wieleń, Gmina Władysławów, Gmina Żerków.

Głównym celem projektu było zapewnienie mieszkańcom w/w gmin lepszego dostępu do szerokiego zakresu usług publicznych dostępnych drogą elektroniczną. W rezultacie wpłynie to na poprawę sprawności działania urzędów administracji samorządowej, jakości obsługi obywateli, dostępu obywateli do informacji publicznej.

Zapraszamy mieszkańców do korzystania z e-usług i cyfrowego urzędu pod bezpośrednim linkiem:

http://cu.ugladek.nv.pl/ lub na stronie urzędu i BIP.

Sprawy, które można załatwić przez internet:

Podatki i opłaty
– Deklaracja, korekta deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
– Deklaracja na podatek leśny
– Deklaracja na podatek od nieruchomości
– Deklaracja na podatek rolny
– Informacja w sprawie podatku od nieruchomości
– Informacja w sprawie podatku rolnego
Przedsiębiorczość
– Oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych

Budownictwo i mieszkania
– Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków
– Zaświadczenie o przeznaczeniu działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego
Kultura, sport i turystyka
– Wydanie zezwolenia na przeprowadzenie imprezy

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST