Międzynarodowe Targi ogrodnictwa i architektury krajobrazu Gardenia 2019 z udziałem uczestników Klubu Senior + w Ciążeniu

ik

Targi ogrodnicze w Poznaniu to nie lada atrakcja dla miłośników piękna przyrody i nie tylko. Osoby marzące o własnym, baśniowym zakątku, cudownym azylu, w którym królują wielobarwne kwiaty i piękne dekoracje znalazły na GARDENII coś dla siebie. Prócz zwiedzania bogatej i różnorodnej ekspozycji uczestnicy Klubu Senior + i nie tylko mogli spotkać się z gwiazdami wielkiego formatu. Marek Jezierski czy też Witold Czuksanow specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w ogrodnictwie służyli swą radą i pomocą.
Wiele nowych pomysłów i inspiracji Seniorzy mogli zaczerpnąć nie tylko podczas „Rodzinnych warsztatów ogrodniczych”, ale i warsztatów organizowanych przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Oko uczestników mogło nacieszyć się oglądając ogrody pokazowe „Ślub w ogrodzie”, rośliny nagrodzone w konkursie GRAND PRIG GARDENI, czy też podczas pokazów i instalacji florystycznych.
Dość sporym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się kiermasz ogrodniczy gdzie Seniorzy mogli zaopatrzyć się nie tylko w kwiaty, krzewy oraz różnego rodzaju akcesoria i produkty niezbędny do aranżacji ogrodów lecz również w dekoracje okołoświąteczne.
Jednak lokalny patriotyzm zaprowadził uczestników Klubu Senior + oraz słuchaczy Lądkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciążeniu do stoiska Państwa Słowińskich z Lądu gdzie zostały wyeksponowane różnego kalibru trawy ozdobne i nie tylko.
Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu to tylko jedna z wielu form wyjazdowych jakie czekają uczestników Klubu Senior+ w Ciążeniu. Już niebawem Seniorzy udadzą się do Konińskiego Domu Kultury na spektakl pt. „Nikt nie jest doskonały”. Planowany jest również wyjazd do Teatru Wielkiego do Poznania, wycieczki m.in. do Warszawy, Łowicza czy też rajd rowerowy.
Jeśli jesteś nieaktywnym zawodowo mieszkańcem Gminy Lądek w wieku 60+ a chcesz żyć w sposób aktywny i twórczy zostań uczestnikiem Klubu Senior +, który mieści się w budynku Świetlicy Wiejskiej w Ciążeniu. Na zajęcia zaprasza Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015 – 2020 oraz ze środków Gminy Lądek

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST