Obchody 3 Maja w gminie Lądek

logo3maja

Z okazji Narodowego Święta  Uchwalenia Konstytucji 3.v   na terenie gminy Lądek  odbywały się także uroczystości np.

–   złożenie wiązanek  i zapalenie zniczy w miejscach pamięci   przez  Radnych Gminy  Lądek

– Msza św. w kościele w Lądku  „W intencji ojczyzny  i strażaków ” odprawiana przez ks.kanonika Dariusza Kolskiego  z udziałem Orkiestry dętej OSP w Sługocinie ,pocztów sztandarowych z terenu gminy  oraz  uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego    im. Orła Białego   w Ratyniu , którzy przygotowali przedstawienie teatralne  pt:”  WIELKI DZIEŃ ”. Dzięki wyjątkowej scenografii , pięknym tekstom i pieśniom patriotycznym oraz zaangażowaniu młodych aktorów-uczniów  , przybyli na uroczystość mieszkańcy gminy Lądek, mogli przenieść się w czasy , kiedy dokonywał się cud odrodzenia Polski.  Przedstawienie zostało przygotowane przez nauczycieli: Małgorzata Świgoń, Monika Góreczna, Elżbieta Kamińska, Renata Kwiatkowska  ( pomoc techniczna Robert Góreczny). Na zakończenie Mszy  Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz zwrócił się do wszystkich zebranych ( fragmenty) „ Nasza Konstytucja była jak na ówczesne czasy przykładem dla całego świata, jej rozwiązania były prekursorskie, na których w późniejszych czasach wzorowały się inne państwa. Celem ustawy było wyzwolenie się z obcej zależności  a drogą do tego było stworzenie trwałego, sprawnego i praworządnego organizmu państwowego…. Zawsze marzyliśmy  o tym, żeby cała Polska była patriotyczna, żeby wszyscy Polacy na pierwszym miejscu stawiali Ojczyznę. Mało jest nacji które tak dobrze jak My Polacy , wie czym jest gorycz niewoli i czym jest radość z niepodległości. By żyć w państwie dobrze rządzonym ,mądrym, sprawiedliwym i suwerennym…”

– po zakończeniu  Mszy  Komendant Gminny poprowadził Orkiestrę Dętą , poczty sztandarowe, delegacje, gości pod pomnik w Lądku  gdzie został odegrany przez orkiestrę Hymn Polski   oraz Hymn  Unii Europejskiej  i zostały  złożone wiązanki przez przybyłe delegacje.

Po zakończeniu uroczystości  Wójt zaprosił  wszystkich obecnych na grochówkę

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST