Uczczono Dzień Trzeciego Maja i Dzień Strażaka

1

3 maja 2012r. w Lądku uczczono Święto Trzeciego Maja wraz z przypadającym 4 maja Świętem Strażaka. Organizatorami gminnych obchodów tych ważnych dni byli: Wójt Gminy Lądek, Prezes Gminnego Zarządu OSP oraz proboszcz lądkowskiej parafii.

Obchody rozpoczęły się o godz. 14.00 mszą św. W intencji Ojczyzny i Strażaków, odprawionej w kościele pw.św. Mikołaja w Lądku, celebrowaną przez proboszcza Dariusza Kolskiego. Oprawę muzyczną podczas mszy  zapewniła Orkiestra Dęta OSP Sługocin.
Po mszy poczty sztandarowe, delegacje i goście udali się pod pomnik na rynku  w celu złożenia wiązanek, gdzie hymn zagrała Orkiestra dęta OSP Lądek.
Wójt Gminy Lądek – Arleta Pleśniak, oficjalnie powitała wszystkich zebranych na uroczystości. Młodzież z lądkowskiego gimnazjum przygotowała okolicznościowy montaż słowno-muzyczny pod kierownictwem nauczycieli: Mirosławy Janickiej-Nowackiej, Agnieszki Matuszewskiej oraz Jarosława Skrzypskiego. Nie zabrakło na scenie zdolnej młodzieży z gminy Lądek,  tj. Pauliny Ciubak, która zawsze uświetnia swoimi występami gminne imprezy oraz Sary Figlerowicz, która zadebiutowała na naszej gminnej scenie.
Jak przystało na Święto Strażaka nie zabrakło koncertów orkiestr dętych OSP Lądek i OSP Sługocin.

Przybyli na obchody mogli skosztować pysznej grochówki, którą zapewniła Wójt Gminy.

Wszystkim: organizatorom, uczestnikom, gościom, pocztom sztandarowym oraz delegacjom, młodzieży i nauczycielom, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, strażakom, pracownikom obsługi przy SP Lądek, a także konferansjerom – Marcie Szubińskiej i Damianowi Nowakowi oraz odpowiedzialnemu za obsługę techniczną Robertowi Ludowiczowi, serdecznie dziękujemy za przybycie oraz włożony wkład w organizację tego wspaniałego dnia.

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST