„Międzypokoleniowo, aktywnie , zdrowo – wspólny czas dla wspólnego jutra”

senior

Seniorzy  z  Gminy Lądek na  „Wyjazdowych warsztatach zdrowia” nad  polskim morzem.

         Grupa seniorów oraz osób w różnym wieku z gminy Lądek  ( 52 osoby )  w dniach 16.09 do 22.09 .2019 r. uczestniczyła w wyjazdowych warsztatach zdrowia w ramach projektu pn.  „Międzypokoleniowo, aktywnie , zdrowo – wspólny czas dla wspólnego jutra „ Projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Warto Pomagać”  w partnerstwie z Lądkowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lądku, Świetlicą wiejską w Ciążeniu / Klub Seniora +. Zadanie to jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2019r.

              Wyjazdowe warsztaty zdrowia były  okazją  do integracji międzypokoleniowej, nawiązywaniu przyjaźni , aktywnego wypoczynku, wspólnych wycieczek, zabawy i wspólnym śpiewaniu piosenek przygrywanych przez kolegę Stefana.  Pogoda nas nie rozpieszczała, był deszczyk, wiaterek no i słoneczko mówią uczestnicy, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w wycieczce. Zwiedziliśmy Gdańsk m.in.  Muzeum II Wojny światowej, Europejskie Centrum Solidarności,   Westerplatte, spacerowaliśmy  Drogą Królewską, Długim Targiem. W katedrze Oliwa wysłuchaliśmy koncertu organowego. Poznaliśmy także przepiękny krajobraz półwyspu helskiego a foki szare  w  Fokarium pozowały nam do zdjęć.

            Zarząd Stowarzyszenia „Warto Pomagać”  dziękuje  wolontariuszom  za ogromny wkład pracy w  zorganizowanie i opiekę w czasie  wyjazdowych warsztatów zdrowia m.in.: P. Janinie Taras, Felicji Rewers, Iwonie Szubińskiej, Jadwidze Kasprzyk, Jadwidze Radnej, Krystynie Urbańskiej oraz opiekunowi a zarazem muzykantowi Stefanowi Miętkiewiczowi,  który rozbawiał i przygrywał na akordeonie podczas spotkań integracyjnych przy muzyce.

 

 

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST