Dofinansowanie dla Parafii Rzymsko-Katolickiej Św. Michała Archanioła w Samarzewie

2012-02-08-12-39-16

Wójt Gminy Lądek pomógł Parafii Rzymsko-Katolickiej Św. Michała Archanioła w Samarzewie uzyskać pomoc w wysokości 10 tysięcy złotych na wymianę 4 pękniętych szyb (kwater) w oknach witrażowych kościoła parafialnego.

Dotacja pochodzi w całości z Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Wsparcie pozwoliło na demontaż uszkodzonych okien oraz wstawienie około 4m2 nowych szyb w witrażu. Pęknięte szyby stanowiły ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w kościele, także przeprowadzenie przedsięwzięcia było konieczne

samarzewo