Pomoc dla Koła Gospodyń Wiejskich w Ratyniu.

kgw ratyn1w

Wójt Gminy Lądek pomógł też stowarzyszeniu Koło Gospodyń Wiejskich w Ratyniu uzyskać pomoc w wysokości 10 tysięcy złotych na naprawę szkód w kuchni budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratyniu. Dotacja pochodzi w całości z Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Dach budynku OSP Ratyń został uszkodzony w wyniku działania silnego wiatru – co z kolei spowodowało zalanie kuchni. Powstałe zawilgocenia, rozwarstwienia i porażenie grzybami pleśniowymi mebli – poskutkowało zawieszeniem realizacji działań statutowych Koła Gospodyń Wiejskich (niemożność organizacji imprez, warsztatów).

Uzyskane wsparcie pozwoliło na zakup materiałów budowlanych (farba, gips) oraz zakup mebli kuchennych.

Dotacja w znaczący sposób pomogła organizacji w dalszym funkcjonowaniu.

Gratulujemy!

kgw ratyn3

kgw ratyn1

 

 

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST