Uroczyste obchody święta 11 listopada w gminie Lądek.

11listpada

11 listopada… choć przypada na jesienną porę roku, to jest to dzień niezwykle radosny. Dla nas, Polaków, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości.

Po 123 latach bez ojczyzny kolejne pokolenia odzyskały nasze ziemie i dzięki temu możemy dziś zachować swoją historię, ziemię i więzi społeczne.

Mimo tak długiego czasu zaborów – dzięki pamięci i wierze – nikt nie był w stanie przeinaczyć historii, zmienić jej prawdziwej wersji i pozbawić naszego narodu zdolności do współpracy w celu obrony ojczyzny.

Przez panującą na świecie pandemie, oficjalne obchody, tego jakże ważnego dla Polaków święta, zostały odwołane, zredukowane do minimum lub przeniesione w sferę online.

Tak też było na terenie naszej Gminy. Przedstawiciele samorządu gminnego uczcili pamięć poległych o wolność polskiej ziemi. Po wspólnym uczestnictwie w Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny Wójt Gminy Lądek – Artur Miętkiewicz, Sekretarz Gminy Lądek – Renata Tkaczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Lądek – Waldemar Błaszczak złożyli kwiaty i znicze pod pomnikami poległych w walce o wolną Polskę.

Niech pamięć o Polakach, którzy oddali życie za niepodległą Polskę, będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach.
Cześć ich pamięci!

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST