ikona

W dniu 21 maja 2017 na stadionie w Lądku w godzinach od 9-20 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lądek Pana Artura Miętkiewicza w kategoriach 2007 i młodsi, 2004 i młodsi oraz Open. Celem turnieju było popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem drużyn w każdej ogłoszonej kategorii. W kategoriach szkól podstawowych zgłosiły się po 3 drużyny, tj. kategoria 2007 i mł:
drużyna Warta Ciążeń Junior w składzie: Zajfert Jakub, Błaszczak Bartosz, Kuźniewski Damian, Kacprowicz Oliwier, Bachorski Mateusz, Rutkowski Jakub, Rutkowski Bartosz, Górniak Filip, Szymaniak Michał, Chmura Michał;
drużyna FC Ratyń w składzie: Beinek Piotr, Grzeszczak Jakub, Wojewoda kinga, Szczęsny Alan, Budkowski Jakub, Głowacki Wiktor, Spławski Jakub, Szkudlarek Patryk, Kurleto Franciszek, Zieliński Mateusz;
drużyna: Lądek w składzie: Bryk Kamil, Grzywiński Franciszek, Ignaczak Patryk, Orchowski Igor, Zamiatała Jakub, Kujawa Jakub, Lewandowski Filip, Adamkiewicz Jakub, Marczyk Stanisław, Nowakowski Jakub.
W Kategorii 2004 i mł drużyny następujące:
King Ratyń w składzie: Grzebielski Mikołaj, Beinek Oskar, Kurleto Bartosz, Wojewoda Szymon, Kryszak Przemysław, Namysłowski Dawid, Namysłowski Marcin, Nowak Kamil, Piotrowka Katarzyna, Rewers Patryk,
Lądek w składzie: Łyskawa Michał, Perliński Mateusz, Michalak Mateusz, Ignaczak Dominik, Rut Kacper, Spławski Dawid, Orchowski Dawid, Zawal Kacper, Kędziora Hubert.
Warta Ciążeń w składzie: Klepacz Jakub, Karolak Franciszek, Chruściela Bartosz, Remisz Jakub, Gąsiorowski Michał, Klepacz Wiktor, Angulski Patryk, Wziętek Piotr, Bachorski Bartosz.
natomiast w kategorii Open 10 drużyn z Gminy Lądek, tj.: OSP Wola Koszucka, Salezjanie, Dragons Lądek, Sparta Sługocin / Ratyń, Jaroszyn Kolonia, Spartagin Lądek, FC Dziedzice, Wacławów, Jaroszyn, Policko.
Drużyna OSP Wola Koszucka w składzie: Gracjan Grzybowski, Sikorski Kamil, Jagucki Mateusz, Grzeszczak Artur, Grochowski Patryk, Wawrzyniak Hubert, Grzybowski Damian, Zieliński Paweł, Ignaczak Michał;
Salezjanie w składzie: Łukasz Wójcik, Dan Machola, Grzegorz Bujakowski, Dominik Nowak, Mirosław Kosiec, Jarosław Kluczyński, Krzysztof Słapczyński, Mateusz Papierz;
Dragons w składzie: Wiktor Górniak, Eryk Maciejewski, Janek Knotowicz, Mateusz Wygocki, Łukasz Spławki, Damian Górniak;
Sparta Sługocin/ Ratyń w składzie: Piotr Paszek, Michał Gacki, Miron tyl, Leszek Wojewoda, Tomasz wojewoda, Wojciech Ciesielski, Wojciech Niedzielski, Tomasz Kaczmarek, Krzysztof Kaczmarek, Rafał Kaczmarek;
Jaroszyn Kolonia w składzie: Rybicki Radosław, Parus Dawid, Osowicz Hubert, Nowak Bartosz, Słyk Kamil, Kieliszkowski Mariusz, Nawrot Wojciech, Górski Kamil, Wziętek Bartosz;
Spartagin Lądek w składzie: Krzysztof Baśkiewicz, Marcin Dudziński, Dominik Nowakowski, Kamil Sobieraj, Dariusz Majewski, Maciej Patrzykąt, Damian Przybylski, Eryk Nowak, Aleksander wrzesiński, Piotr Perliński;
FC Dziedzice w składzie: Mateusz Pirucki, Krystian Jagucki, Radosław Błaszczak, Rafał Błaszczak, Sebastian Bagrowski, Patryk Małowiecki, Łukasz Górny, Karol Gurgas;
Wacławów w składzie: Bartłomiej Różański, Przemysław Różański, Sieczka Mariusz, Andrzej Bednarski, Rafał Szczęsny, Marin Sczęsny, Jakub Sompolski, Marcin Ciesielski, Przemysław Jasiński;
Jaroszyn w składzie: Bachorski Ryszard, Dariusz Zaparty, Kacper Zaparty, Mikołaj Kopczyński, Czarczyński Marcin, Staszak Hubert;
Policko w składzie: Patryk Kubiak, Daniel Grzywiński, Patryk Balcerek, Krzysztof Olejniczak, Wiktor Czerniak, Jakub Kamiński, Dawid Wiechciński;
W trakcie turnieju odbyły się mecze w systemie „Każdy z Każdym”, zespól liczył max 10 zawodników z czego na boisku znajdowało się 5 zawodników + bramkarz.
Ostatecznie na podium uplasowały się następujące drużyny: kat. 2007 i mł;
I miejsce Warta Ciążeń Junior,
II miejsce : Lądek,
III miejsce: FC Ratyń
Kategoria 2004 i młodsi:
I miejsce: Lądek
II miejsce: Warta Ciążeń
III miejsce: King Ratyń
Kategoria Open:
I miejsce: Jaroszyn
II miejsce: Lądek
III miejsce: Jaroszyn Kolonia
Ponadto podczas turnieju wybrano najlepszego zawodnika i bramkarza, którymi zostali: w kategorii 2007 i młodsi, najlepszy zawodnik: Kacprowicz Oliwier – Warta Ciążeń junior; w kategorii 2004 i młodsi Łyskawa Michał – Lądek a w kategorii Open Andrzejak Szymon – Jaroszyn.
Najlepszy bramkarz w kat. 2007 Beinek Piotr – FC Ratyń, w kat. 2004 Perliński Mateusz – Lądek, a w kat. Open Krzysztof Słapczyński – Salezjanie.
Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale.

Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz już dziś zaprasza na kolejne turnieje piłki nożnej!! Szczegóły będą na bieżąco publikowane przez Gminę Lądek.